
| IEC size | 90S |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 0,37 kW |
| Rated speed | 705 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 69,3 % |
| Rated current at 400V | 1,33 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B14K |
| Flange size | C140 |
| Shaft end (dxL) | 24x50 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6205-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Non-locating bearing/6205-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 12,30 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Tento produkt lze konfigurovat. Vybrané možnosti se zobrazí v informacích o objednávce a cena produktu a doba dodání se automaticky aktualizují.
Poznámky k výběru možností (pouze v němčině) (další možnosti jsou k dispozici na vyžádání)