
| IEC size | 280S |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 75,0 kW |
| Rated speed | 1490 rpm |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 96,3 % |
| Rated current at 400V | 139 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B3 |
| Flange size | - |
| Shaft end (dxL) | 75x140 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6317-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Locating bearing/6316-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 750,00 Kg |
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Dit product kan worden geconfigureerd. De geselecteerde opties worden weergegeven in de bestelinformatie en de productprijs en levertijd worden automatisch bijgewerkt.
Opmerkingen over het selecteren van opties (Alleen in het Duits) (andere opties beschikbaar op aanvraag)