
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 84,1 % |
| Rated current (at standard voltage) | 4,49/2,59 A |
| Rated power | 1,1 kW |
| Output speed | 47 rpm |
| Output torque | 167 Nm |
| translation ratio i | 30 |
| Gear coefficient cG | 0,9 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 21,40 Kg |
Worm gearbox in square design from the Q series of the Italian manufacturer HYDRO-MEC
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ez a termék konfigurálható. A kiválasztott opciók megjelennek a rendelési információkban, a termék ára és a szállítási idő pedig automatikusan frissül.
Megjegyzések az opciók kiválasztásához (csak németül) (egyéb lehetőségek kérésre)