
| Feszültség | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Hatékonysági osztály | IE3 (prémium hatékonyság) |
| Hatékonyság 100%-os névleges terhelésnél | 86,7 % |
| Névleges áram (szabványos feszültségen) | 8,8/5,1 A |
| Névleges teljesítmény | 2,2 kW |
| Kimeneti sebesség | 100 rpm |
| Kimeneti nyomaték | 164 Nm |
| translation ratio i | 14 |
| Gear coefficient cG | 1,9 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 32,40 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
This product can be configured. The selected options are displayed in the order information and the product price and delivery time are updated automatically.
Notes on option selection (German only) (other options available on request)