
| IEC size | 71 |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 0,55 kW |
| Rated speed | 2860 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 77,8 % |
| Rated current at 400V | 1,28 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B14G |
| Flange size | C140 |
| Shaft end (dxL) | 14x30 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Non-locating bearing/6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 6,20 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ez a termék konfigurálható. A kiválasztott opciók megjelennek a rendelési információkban, a termék ára és a szállítási idő pedig automatikusan frissül.
Megjegyzések az opciók kiválasztásához (csak németül) (egyéb lehetőségek kérésre)