
| IEC size | 80 |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 1,1 kW |
| Rated speed | 2900 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 82,7 % |
| Rated current at 400V | 2,34 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B5 |
| Flange size | A200 |
| Shaft end (dxL) | 19x40 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6204-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Non-locating bearing/6204-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 10,60 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ten produkt można skonfigurować. Wybrane opcje są wyświetlane w informacjach o zamówieniu, a cena produktu i czas dostawy są aktualizowane automatycznie.
Uwagi dotyczące wyboru opcji (tylko w języku niemieckim) (inne opcje dostępne na życzenie)