
| Power | 0,09 kW |
| Output speed | 16,2 rpm |
| Output torque | 55Nm |
| translation ratio i | 86,66 |
| Service factor cG | 2,9 |
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | No IE classification |
| Efficiency at 100% nominal load | 56,2 % |
| Rated current (at standard voltage) | 0,67/0,39 A |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | Leadership |
| Terminal box position | see selected configuration |
| Shaft end (dxL) | see configurator |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 10,20 Kg |
Fornitura
Grazie mille! Il suo messaggio č stato trasmesso con successo.
This product can be configured. The selected options are displayed in the order information and the product price and delivery time are updated automatically.
Notes on option selection (German only) (other options available on request)