
| IEC size | 71 |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 0,37 kW |
| Rated speed | 1410 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 77,3 % |
| Rated current at 400V | 0,99 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B3 |
| Flange size | - |
| Shaft end (dxL) | 14x30 mm |
| Bearing d side | 6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | 6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 16,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ce produit peut être configuré. Les options choisies sont affichées dans les informations de commande et le prix du produit et le délai de livraison sont automatiquement mis à jour.
Remarques sur la sélection des options (seulement en allemand) (autres options possibles sur demande)