
| IEC size | 112M |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 4,0 kW |
| Rated speed | 1460 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 88,6 % |
| Rated current at 400V | 7,9 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B14K |
| Flange size | C160 |
| Shaft end (dxL) | 28x60 mm |
| Bearing d side | 6206-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | 6206-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 34,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ten produkt można skonfigurować. Wybrane opcje są wyświetlane w informacjach o zamówieniu, a cena produktu i czas dostawy są aktualizowane automatycznie.
Uwagi dotyczące wyboru opcji (tylko w języku niemieckim) (inne opcje dostępne na życzenie)