
| Voltage | 400/690V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 89,6 % |
| Rated current (at standard voltage) | 10,54/6,09 A |
| Rated power | 5,5 kW |
| Output speed | 87,5 rpm |
| Output torque | 492 Nm |
| translation ratio i | 16 |
| Gear coefficient cG | 1,1 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 74,60 Kg |
Worm gearbox in square design from the Q series of the Italian manufacturer HYDRO-MEC
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ten produkt można skonfigurować. Wybrane opcje są wyświetlane w informacjach o zamówieniu, a cena produktu i czas dostawy są aktualizowane automatycznie.
Uwagi dotyczące wyboru opcji (tylko w języku niemieckim) (inne opcje dostępne na życzenie)