
| Voltage | see selected configuration |
| Rated current at 400V | 185,2 A |
| Efficiency at 100% nominal load | 96,3 % |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium Efficiency) |
| Power | 110,0 kW |
| Rated speed | 1485 rpm |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Size | 280M |
| Design | B35 |
| Flange size | A550 |
| Shaft end (dxL) | 75x140 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6316-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Locating bearing/6316-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 733,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Este producto puede configurarse. Las opciones seleccionadas se muestran en la información del pedido y el precio del producto y el plazo de entrega se actualizan automáticamente.
Notas sobre la selección de opciones (sólo en alemán) (otras opciones disponibles previa solicitud)