
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE2 (High Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 68,5 % |
| Rated current (at standard voltage) | 1,23/0,71 A |
| Rated power | 0,25 kW |
| Output speed | 16,67 rpm |
| Output torque | 93 Nm |
| translation ratio i | 84 |
| Gear coefficient cG | 5,3 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 41,40 Kg |
Worm gearbox in square design from the Q series of the Italian manufacturer HYDRO-MEC
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Tento produkt lze konfigurovat. Vybrané možnosti se zobrazí v informacích o objednávce a cena produktu a doba dodání se automaticky aktualizují.
Poznámky k výběru možností (pouze v němčině) (další možnosti jsou k dispozici na vyžádání)