
| Voltage | see selected configuration |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 88,6 % |
| Rated current (at standard voltage) | 15,40/8,90 A |
| Rated power | 4,0 kW |
| Output speed | 49 rpm |
| Output torque | 700 Nm |
| translation ratio i | 29,75 |
| Gear coefficient cG | 1,60 |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 75,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ez a termék konfigurálható. A kiválasztott opciók megjelennek a rendelési információkban, a termék ára és a szállítási idő pedig automatikusan frissül.
Megjegyzések az opciók kiválasztásához (csak németül) (egyéb lehetőségek kérésre)