
| Voltage | see selected configuration |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 90,4 % |
| Rated current (at 230/400V) | 26,5/15,4 A |
| Rated power | 7,5 kW |
| Output speed | 83 rpm |
| Output torque | 865 Nm |
| translation ratio i | 17,62 |
| Gear coefficient cG | 1,85 |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 116,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ez a termék konfigurálható. A kiválasztott opciók megjelennek a rendelési információkban, a termék ára és a szállítási idő pedig automatikusan frissül.
Megjegyzések az opciók kiválasztásához (csak németül) (egyéb lehetőségek kérésre)