
| IEC size | 80 |
| Voltage | see selected configuration |
| Power | 0,75 kW |
| Rated speed | 2850 rpm |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 80,7 % |
| Rated current at 400V | 1,56 A |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Design | B14K |
| Flange size | C120 |
| Shaft end (dxL) | 19x40 mm |
| Bearing d side | 6004-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | 6004-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 11,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ten produkt można skonfigurować. Wybrane opcje są wyświetlane w informacjach o zamówieniu, a cena produktu i czas dostawy są aktualizowane automatycznie.
Uwagi dotyczące wyboru opcji (tylko w języku niemieckim) (inne opcje dostępne na życzenie)