
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 82,5 % |
| Rated current (at standard voltage) | 3,29/1,90 A |
| Rated power | 0,75 kW |
| Output speed | 19 rpm |
| Output torque | 220 Nm |
| translation ratio i | 74 |
| Gear coefficient cG | 1,2 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 24,20 Kg |
Worm gearbox in square design from the Q series of the Italian manufacturer HYDRO-MEC
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Questo prodotto può essere configurato. Le opzioni selezionate vengono visualizzate nelle informazioni dell'ordine e il prezzo del prodotto e i tempi di consegna vengono aggiornati automaticamente.
Note sulla selezione delle opzioni (solo in tedesco) (altre opzioni disponibili su richiesta)