
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 84,1 % |
| Rated current (at standard voltage) | 4,49/2,59 A |
| Rated power | 1,1 kW |
| Output speed | 93 rpm |
| Output torque | 89 Nm |
| translation ratio i | 15 |
| Gear coefficient cG | 1,5 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 21,40 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
This product can be configured. The selected options are displayed in the order information and the product price and delivery time are updated automatically.
Remarques sur la sélection des options (seulement en allemand) (autres options possibles sur demande)