
| Voltage | 230/400V/D/Y, 50Hz |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 82,5 % |
| Rated current (at standard voltage) | 3,29/1,90 A |
| Rated power | 0,75 kW |
| Output speed | 140 rpm |
| Output torque | 41 Nm |
| translation ratio i | 10 |
| Gear coefficient cG | 7,3 |
| Protection class | IP55 |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | blank aluminium |
| housing | Aluminium |
| Weight | 24,20 Kg |
Worm gearbox in square design from the M series of the Italian manufacturer HYDRO-MEC
Features
Scope of delivery
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ce produit peut être configuré. Les options choisies sont affichées dans les informations de commande et le prix du produit et le délai de livraison sont automatiquement mis à jour.
Remarques sur la sélection des options (seulement en allemand) (autres options possibles sur demande)