
| Voltage | see selected configuration |
| Rated current at 400V | 18,92 A |
| Efficiency at 100% nominal load | 91,2 % |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Power | 11,0 kW |
| Rated speed | 2930 rpm |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Size | 132M |
| Design | B35 |
| Flange size | A300 |
| Shaft end (dxL) | 38x80 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6308-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Non-locating bearing/6208-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 63,50 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ce produit peut être configuré. Les options choisies sont affichées dans les informations de commande et le prix du produit et le délai de livraison sont automatiquement mis à jour.
Remarques sur la sélection des options (seulement en allemand) (autres options possibles sur demande)