
| Voltage | see selected configuration |
| Rated current at 400V | 1,49 A |
| Efficiency at 100% nominal load | 80,8 % |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Power | 0,55 kW |
| Rated speed | 1415 rpm |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Size | 71 |
| Design | B35 |
| Flange size | A160 |
| Shaft end (dxL) | 14x30 mm |
| Bearing d side | Non-locating bearing/6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Bearing n-side | Non-locating bearing/6202-2Z-C3/lubricated for life |
| Color | see selected configuration |
| housing | Aluminium |
| Weight | 8,10 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Dit product kan worden geconfigureerd. De geselecteerde opties worden weergegeven in de bestelinformatie en de productprijs en levertijd worden automatisch bijgewerkt.
Uwagi dotyczące wyboru opcji (tylko w języku niemieckim) (inne opcje dostępne na życzenie)