
| Voltage | see selected configuration |
| Efficiency class | IE3 (Premium Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 93,9 % |
| Rated current (at 230/400V) | 114,0/66,0A |
| Rated power | 37,0 kW |
| Output speed | 105 rpm |
| Output torque | 3360 Nm |
| translation ratio i | 14,01 |
| Gear coefficient cG | 1,45 |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 510,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ez a termék konfigurálható. A kiválasztott opciók megjelennek a rendelési információkban, a termék ára és a szállítási idő pedig automatikusan frissül.
Megjegyzések az opciók kiválasztásához (csak németül) (egyéb lehetőségek kérésre)