
| Voltage | see selected configuration |
| Efficiency class | IE2 (High Efficiency) |
| Efficiency at 100% nominal load | 68,5 % |
| Rated current (at 230/400V) | 1,37/0,79A |
| Rated power | 0,25 kW |
| Output speed | 2,7 rpm |
| Output torque | 840 Nm |
| translation ratio i | 516,95 |
| Gear coefficient cG | 3 |
| Protection class | see selected configuration |
| Insulation class | F |
| Operating mode | S1 (continuous operation) |
| Color | see selected configuration |
| housing | Gray cast iron |
| Weight | 83,00 Kg |
Thank you very much! Your message was successfully sent.
Ce produit peut être configuré. Les options choisies sont affichées dans les informations de commande et le prix du produit et le délai de livraison sont automatiquement mis à jour.
Notes on option selection (German only) (other options available on request)